top of page

Yardım Merkezi ve SSS Bölümü

 • Yurdışı telefonlarda garanti durumu?
  Çoğu yd cihazlarında uluslararası 1 yıl apple garantisi mevcutteken çoğu modellerde garanti geçmeyebiliyor. Burada önemli olan garanti verebilen sağlam bir firmadan alışverişinizi yapmak. Biz senelerdir bu işin içinde olduğumuz için profesyonel bir teknik ekibe sahibiz. Çoğu cihazlarımızda 1 sene garanti mevcut olup sorun çıksa dahi bir günde fazla müşteriyi bekletmeden sorunu çözebiliyoruz. Dediğim gibi ila bizden olmasada muhakkak sağlam bir firmadan alışverişinizi yapmanız menfaatinize olucaktır..
 • Yurtdışı Telefonumu Nasıl kullanıp Kayıt ettirebilirim?
  Birinci sorunun cevabı mahiyetindeki bu soruya içtenlikle cevap verecek olursak. Resmi şekilde pasaport yada kimlik üzerine 6099 tl ile kayıt yapılabilen cihazlara ne yazıkkı fahriş bir zam yapılarak 20 bin tl'ye çıkarılmıştır. Bu kadar çok yüksek bir rakam olmasına rağmen tr deki cihaz fiyatlarına bakıldığında, yurtdışı telefonlarına resmi kayıt yapılsa bile çoğu tr model telefonların yerine halen ucuz kaldığı açıkça görülmektedir. Alt ve orta grup Yd telefonlar için pasaport yada kimlikle şuan resmi kayıt çok mantıklı olmasada çoğu yüksek model cihazlar için kayıt yapılsa bile 20 bine yakın ciddi bir fark çıktığını görürüz. Yani yüksek model cihazlarda halen resmi kayıt mantıklı gibi gözüküyor. peki ya orta ve alt grup için? Bu sorunun cevabıda diğer sorularmızda.
 • Yurtdışı Telefonu alsam elimde patlarmı?
  Bomba olmadığı için patlamaz:) Tabi bu işin espiri tarafı insanlar hali ile cihazların ellerinde kalacağı endişesi yaşıyor ama malumunuz tr cihazları öyle fiyatlara çıkmışki çoğu kişi yanına bile yaklaşamıyor . Bu nedenle son 2 seneden fazladır yurtdışı cihazlarının piyasası tr cihazlarının piyasasını geçmiş durumda. Şuan neredeyse satışların yarısından fazlası yurtdışı telefonlarına dönmüş durumda. oyuzden çok endişelenmenize gerek yok zaten her türlü hersene 8 ay yasal kullanım süreniz var cihazlarınız elinizde çöp olmaz. İnsanlarda haklı olarak uygun fiyata kaliteli bir cihaz kullanmak istiyor. yani 8 ay bile kullanmak isteyen bir sürü kişi oluyor.
 • Yurtdışı Telefonlarla Tr cihazları Arasında Ne fark var?
  Bilindiği üzerine ülkemizde telefon ürtilmediği için aslında bütün telefonlar yurtdışıdan gelmektedir. Ülkemizde ne yazıkkı çok yüksek vergi ve kdv tutarları yüzünden aldığımız cihazlar her şey gibi iki üç katına gelmektedir. Oysaki direk yurtdışından yolcu berebarinde gelen cihazlarla tr'deki cihazlar arasında hiç bir fark yoktur. Sadece Kayıt Edilmesi gerekiyor bu konu içinde diğer sorularda cevabını bulabilirsiniz.
 • Süresiz kayıt imkanı varmı ?
  Evet ! Türkiyede ilk kez çarşı gsm farkı ile kendi müşterilerimize özel uygun fiyatlara süresiz kayıt imkanına sahibiz. Bu hizmeti şuan sadece kendi müşterilerimize özel verebilmekteyiz. Bu hizmet için müşterilerimizin garanti kartlarını göstermeleri yeterli olucaktır.
 • Taksit imkanı varmı?
  Kredi kartı ile vade farkına 12 aya kadar taksit imkanmız mevcuttur.Güncel olarak bizden oranları isteyebilirsiniz.
 • Yurtdışı telefonlarda kullanım süresi nekedar ve sorunsuz nasıl kullanabilirim?
  Hiç hat takılmamış telefonlarda 4 ay fiziki sim 4 ay e simde toplamda her sene resmi şekilde 8 ay yasal kullanım hakkınız vardır. Ayrıca devlet tarafından yılbaşından yılbaşına hersene kayıtlar yenilenmektedir. Yani 8 ay daha gene yılbaşında kullanım hakkınız oluyor. Kalan 4 aylık kısım içinde resmi şekilde geçici kayıtlarımız oluyor ayrca diğer sorular kısmında süresiz kayıt imkanımızda mevcuttur.
 • Takas varmı varsa hangi model cihazlarla olur?
  Evet fiziki mağazamıza geldiğinizde cihazınızı takasa alırız şehir dışına malsef pek imkan olmadığı için yapamıyoruz. müşterilerimiz bulunduğu şehirde telefonlarını satıp bizimle irtibata geçtiklerinde kendi cihazlarımız için yardımcı olmaktayız. Ayrıca model olarak apple ,samsung,xiaomi,huawei,oneplus gibi cihazlarlada takas imkanımız mevcuttur.
 • Pasaport Yada kimlik dışında Farklı şekilde kayıt yapma imkanımız varmı.
  Geçen seferki soruda yüksek model cihazların mantıklı olup alt ve orta grup cihazların için pasaport yada kimlikle 20 bin tl ye kayıt ettirmenin pek mantıklı olmayacağını söylemiştik. Peki ben nasıl kullanacağım dediğinizi duyar gibiyim. TR de hat takılmamış bir cihaz alırsanız 4 ay fiziki 4 ay da e simle beraber toplamda her sene yasal bir şekilde 8 ay kullanabilirsiniz. bu şekilde her sene kayıtlar yenilenmektedir. bu devletin size vermiş olduğu yasal bir hak. Kalan 4 aylık boş kısmı ise resmi şekilde misafir kaydı şeklinde yapabilmekteyiz. Bunun dışında bir kaç farklı yöntemimiz daha var . Bu konuda bizimle irtibata geçip daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
bottom of page